Jak na to

Prvním krokem k uzdravování je přestat brát drogy. Nemůžeme očekávat, že program nám bude fungovat, dokud jsou naše těla a mysli stále zamořeny drogami. Můžeme to udělat kdekoli, dokonce i ve vězení či v ústavě. Uděláme to jakkoli se jen dá, nasucho či na „detoxu" – jde jen o to, vydržet čistý.

 

Jak přestat brát drogy?

Přestaň brát pro dnešek. Většina z nás dokáže po dobu osmi či dvanácti hodin to, co se zdá na delší dobu nemožné. Pokud se tvoje posedlost či nutkání brát stane příliš silným, zkus to v pětiminutových intervalech. Minuty přerostou na hodiny, hodiny na dny, takže překonáš návyk a získáš trochu klidu mysli. Skutečný zázrak se stane, když zjistíš, že jsi osvobozen od potřeby dát si. Přestal jsi brát drogy a začal jsi žít.

Přijď na naše setkání a kontaktuj se s jinými uzdravujícími se závislými. Setkání neboli „mítinky" nám pomáhají zůstat čistými.

Pravděpodobně si nezapamatujeme jediné slovo, osobu ani myšlenku z prvního mítinku. Časem se dokážeme víc uvolnit a užít si atmosféru uzdravování. Mítinky posilují naše uzdravování. Nejprve můžeme mít strach, protože nikoho neznáme. Někteří z nás si myslí, že mítinky nepotřebují. V každém případě – když trpíme, jdeme na mítink a najdeme úlevu. Mítinky nás udržují v kontaktu s tím, kde jsme byli, ale co je důležitější – kam bychom mohli ve svém uzdravování jít. Když chodíme na mítinky pravidelně, naučíme se, jakou hodnotu má povídání si s jinými závislými, kteří mají stejné problémy a cíle.

 

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení